Atsakomybė terapijoje
Terapija yra bendradarbiavimas tarp terapeuto ir kliento. Tam, kad vyktų darbas, reikalingas jūsų susidomėjimas ir jūsų laikas. Svarbu suprasti, kad labai daug kas priklauso nuo jūsų aktyvumo, motyvacijos ir nusiteikimo dirbti, taip pat ir nuo problemų „amžiaus“. Terapeutas – tik jūsų palydovas šiame kelyje. Jis padeda jums rasti kelią į savo namus, o paskui išeina.
Terapijos eiga priklauso ne tik nuo terapeuto profesionalumo, jo asmeninių savybių, tačiau ir nuo kliento suvokimo, kad jis pats nieko nepasieks, jei terapeutas darbą atliks už jį patį. Svarbu suprasti, kad eidami pas psichologą taip pat prisiimate tam tikrą atsakomybę – tiek už savo simptomus ir psichologines problemas, tiek už bendradarbiavimą terapijos metu bei gyvenimą po to. Terapijoje, kaip vaikystėje – jei tėvai būtų ėmęsi vaikščioti už mus – kokia būtų mūsų situacija šiandien? Taip, kaip ir mokantis vaikščioti – klientai kartais labai skuba, kartais nedrįsta, kartais užsigauna. Bet tai yra neišvengiama gyvenimo, kaip ir terapijos, dalis.
Kaip ir bet kuri kelionė, kurios jūs ketinate imtis, terapija neišvengiamai įneša nežinios elementą. Turite būti pasirengęs tam, kad jumyse atgis pamiršti gyvenimo įvykiai, kurie gali būti ne visada patys maloniausi. Jums teks dirbti, net jei atrodys, kad esate įstrigę savo problemose, ir nėra pagerėjimo požymių. Terapija gali praturtinti jūsų gyvenimą. Padaryti jį ryškesnį ir suteikti gylį. Ji gali tapti nuostabiu nuotykiu. Terapija reikalauja laiko, pastangų, ir svarbiausia – drąsos. Tikiuosi galėsiu jos suteikti.