Kam reikalinga terapija?
Pavyzdžiu gali būti toks palyginimas: kai lengvai suserga mūsų fizinis kūnas, mes galime su tuo susidoroti patys, nes žinome ką daryti ir ne visada kreipiamės į specialistą. Tačiau būna sunkesnių atvejų, kai nei šiltos kojinės nei rūpestinga artimųjų priežiūra nepadeda ir esame priversti kreiptis į gydytoją. Taip pat yra ir su psichologinėmis problemomis.
Nors mūsų artimųjų pagalba, jų dėmesys ir atjauta mūsų patiriamiems sunkumams yra galinga parama, o protingas patarimas rastas knygoje arba matytame filme randa atgarsį mūsų protuose ir sielose, atsitinka taip, kad visa tai jau nebepadeda ir traumuojančios mintys nusėda izoliuotoje nuo įsisąmoninimo smegenų dalyje ir lyg sūkurys įtraukia mus į savo verpetą. Kai kurie žmonės tai patiria kaip chaosą, kiti jaučiasi atsidūrę aklavietėje. Išeities nesimato. Kas tada? Būtent tada reikia ieškoti profesionalios pagalbos. Terapeutas padės visapusiškiau suprasti jūsų situaciją, sudarys sąlygas giliam emociniam psichologinių problemų šaltinių išgyvenimui ir suvokimui.
Žmogų, tik ką atėjusį į terapiją galima būtų palyginti su aklu ekspertu, kuris susidūręs su viena dramblio kūno dalimi teigia, kad dramblys yra didelė ausis. Terapijos metu jis gali atrasti, kad dramblys taip pat yra ir straublys, ir 4 kojos, ir net maža uodegytė. Atrasti gali ir tai, kad nepaisant dramblio įspūdingo dydžio ir didžiulės jėgos, su juo galima susidraugauti. Terapeutas gali padėti jums įveikti stresą, geriau suprasti jūsų gyvenimišką situaciją, priimti pasvertą sprendimą. Kitaip tariant, terapijos eigoje jūs turėsite galimybę plačiau pažvelgti į situaciją, įvertinti savo vaidmenį joje ir, suderinus su nauju situacijos matymu, koreguoti savo elgesį.